رسیدن به ایران خارجی آمریکا تروریسم

رسیدن به: ایران خارجی آمریکا تروریسم تحریم ها اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار بین الملل شورای امنیت قطعنامه تحریم کره‌شمالی را تصویب کرد

شورای امنیت شرکت ملل متحد قطعنامه جدیدی را با نشانه اعمال تحریم‌های شدید علیه کره‌شمالی با اکثریت آرا به تصویب رساند. 

شورای امنیت قطعنامه تحریم کره‌شمالی را تصویب کرد

شورای امنیت قطعنامه تحریم کره شمالی را تصویب کرد

عبارات مهم : امنیت

شورای امنیت شرکت ملل متحد قطعنامه جدیدی را با نشانه اعمال تحریم های شدید علیه کره شمالی با اکثریت آرا به تصویب رساند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست، شورای امنیت شرکت ملل متحد با تصویب این قطعنامه که پیش نویس آن از سوی آمریکا پیشنهاد شده است بود، با اعمال شدیدترین تحریم ها علیه پیونگ یانگ موافقت کرد.

شورای امنیت قطعنامه تحریم کره‌شمالی را تصویب کرد

نماینده فرانسه در شرکت ملل متحد در این باره گفت: هر اندازه تحریم های نیرومند تری علیه کره شمالی اعمال کنیم، دست بالاتری در تحقق راهکار سیاسی خواهیم داشت.

بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، تحریم های تازه عرصه را بر پیونگ یانگ تنگ تر نموده و محدودیت هایی شدید جهت صادرات و واردات این کشور ایجاد می کند.

شورای امنیت شرکت ملل متحد قطعنامه جدیدی را با نشانه اعمال تحریم‌های شدید علیه کره‌شمالی با اکثریت آرا به تصویب رساند. 

این در حالی است که کره شمالی پیش از این در بیانیه ای اعلام کرده بود، اگر پیشنهاد مورد نظر واشنگتن جهت اعمال تحریم های شدیدتر علیه پیونگ یانگ در جلسه شورای امنیت تصویب شود، ایالات متحده بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

البته دیپلمات ها گفته اند که آمریکا پیش نویس اصلاح شده است قطعنامه ها تحریم های شرکت ملل علیه کره شمالی را ارائه داده هست. این اصلاحیه جهت جلب موافقت روسیه و چین از قطعنامه تحریم ها صورت گرفته هست. به گفته دیپلمات ها در قطعنامه تازه بخش های سخت ملایم تر شده است و بخش مربوط به تحریم های فلج کننده نفتی کره شمالی کمتر شده است هست. گفته می شود که آمریکا از جمله خواهان منع کامل واردات نفتی کره شمالی و انسداد دارایی ها و منع سفرهای خارجی کیم جونگ اون بود که در قطعنامه تصویب شده است به آن اشاره ای نمی شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دیپلمات های شورای امنیت شرکت ملل که نامشان فاش نشده، گفته بودند، آمریکا و چین تا دقیقه نود مشغول مذاکره در مورد این قطعنامه بوده اند.

شورای امنیت قطعنامه تحریم کره‌شمالی را تصویب کرد

بر اساس گزارش شبکه خبری ای.بی.سی، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد راجع به قطعنامه تازه گفت: ما تلاش جهت ترغیب کره شمالی جهت انجام کار درست را به اتمام رسانده ایم و اکنون جهت جلوگیری از انجام کار غلط به وسیله این کشور اقدام می کنیم.

وی با بیان این که آمریکا در صدد جنگ با کره شمالی نیست، تصریح کرد، پیونگ یانگ هنوز از نقطه غیرقابل بازگشت عبور نکرده است.

شورای امنیت شرکت ملل متحد قطعنامه جدیدی را با نشانه اعمال تحریم‌های شدید علیه کره‌شمالی با اکثریت آرا به تصویب رساند. 

هیلی اظهار کرد، قطعنامه امروز بدون روابط مستحکمی که میان روسای جمهوری آمریکا و چین برقرار شده، به تصویب نمی رسید.

نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد بعد از تصویب قطعنامه کره شمالی گفت: امروز جامعه بین المللی نشان داد که برنامه هسته ای کره شمالی را بر نمی تابد و اگر این کشور نخواهد به این مسأله آخر دهد، این جامعه دست به کار خواهد شد.

شورای امنیت قطعنامه تحریم کره‌شمالی را تصویب کرد

وی از این که تحریم های بسیار بیشتری بر کره شمالی اعمال خواهد شد، ابراز خرسندی کرد و گفت، این تحریم های بی سابقه این شانس را به دنیا می دهد که بتواند این کشور را از ادامه اعمال جنبش آمیزش بر حذر دارد و تنها این کارها در زمانی نتیجه بخش خواهد بود که تمامی کشورها به اجرای این تحریم ها اهتمام ورزند.

هیلی تصریح کرد، تحریم های تازه علیه پیونگ یانگ می تواند حدود ۸۰۰ میلیون دلار از درآمد هر سال کره شمالی بکاهد.

به گزارش ایسنا، قطعنامه مصوب شورای امنیت واردات نفتی کره شمالی را محدود می کند و صادرات محصولات صنایع نساجی این کشور را ممنوع می کند. نشانه از این تحریم ها ضربه زدن به درآمد مالی دولت کره شمالی است که جهت پیشبرد برنامه اتمی و موشک های بالستیک خود به آن نیاز دارد.

صنایع نساجی بعد از صادرات زغال سنگ و سایر مواد معدنی دومین منبع در آمد مهم کره شمالی است.

این قطعنامه همچنین میزان صادرات نفت خام، گاز مایع و محصولات پالایش شده است نفتی به کره شمالی را محدود می کند. زیاد نفت خام کره شمالی را چین تامین می کند.

یک مقام آمریکایی که با مذاکرات اطراف این قطعنامه آشناست، به واشنگتن پست گفت که به این ترتیب اکنون بیش از ۹۰ درصد صادرات گزارش شده است کره شمالی در معرض تحریم است.

این نهمین مجموعه تحریم های شورای امنیت شرکت ملل علیه کره شمالی از سال ۲۰۰۶ به این سو است.

واژه های کلیدی: امنیت | آمریکا | صادرات | قطعنامه | تحریم ها | کره شمالی | مقام آمریکایی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs