رسیدن به ایران خارجی آمریکا تروریسم

رسیدن به: ایران خارجی آمریکا تروریسم تحریم ها اخبار سیاست خارجی

بعد از یک وقفه در روال معمول حراج سکه، امروز (دوشنبه) حراج ادامه پیدا خواهد کرد و داوطلبان می‌توانند مراجعه کنند. 

حراج سکه برقرار است

حراج سکه برقرار است

عبارات مهم : مرکزی

بعد از یک وقفه در روال معمول حراج سکه، امروز (دوشنبه) حراج ادامه پیدا خواهد کرد و داوطلبان می توانند مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، نزدیک به سه ماه است که با حبابی شدن قیمت سکه و ثبت رکوردهای جدید، بانک مرکزی حراج سکه را از طریق بانک کارگشایی در دستور کار قرار داده هست. این حراجی بیش از ۳۰ جلسه برگزار شد و طی آن بسته های ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ تایی نیم و تمام سکه به فروش رفت و تا مرز ۴۰۰ هزار قطعه هم پیش رفته بود تا اینکه روز شنبه (۵ اسفند) طی اقدامی که از قبل آینده نگری نشده بود، بانک مرکزی حراج سکه را متوقف کرد و در این شرایط افرادی که جهت حضور در حراجی به بانک کارگشایی مراجعه کرده بودند، با دست خالی برگشتند. قیمت سکه در روز شنبه و تحت تاثیر توقف حراجی تا حدی افزایشی شد و از قیمت حدود یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان صبح به حدود یک میلیون و ۵۲۰ هزار تومان در عصر رسید.

در حالی علت توقف حراج سکه از سوی بانک مرکزی اعلام نشده بود که در نهایت در آخرهای روز شنبه این بانک اعلام کرد که عرضه سکه از طریق برگزاری حراج در بانک کارگشایی ادامه خواهد داشت. در این رابطه مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی توضیح داد که با توجه به شرایط بازار و تعادل قیمتی سکه بهار آزادی و همچنین طرح پیش فروش در حال حاضر استقبال چندانی از بانک کارگشایی نمی شود. ، از این رو بود که توقفی ایجاد شده است و ممکن است از تعداد روزها و یا وقت عرضه سکه در حراج کم شود. با این حال رحیمی گفته بود که قطعا تا زمانی که سکه بهار آزادی متقاضی داشته باشد، عرضه در بانک کارگشایی ادامه دارد.

حراج سکه برقرار است

آخرین اطلاعات دریافتی نیز حاکی از آن است که امروز حراج سکه به روال معمول و از ساعت ۱۴ در بانک کارگشایی شروع می شود و متقاضیان می توانند با مراجعه به این حراجی شرکت کنند. روال این گونه است که حراج با اعلام قیمت پایه از سوی بانک مرکزی شروع شده است و با بالاترین قیمت درخواستی به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده بسته های سکه به فروش می رود.

تا قبل از برگزاری حراج سکه، حباب قیمتی این کالا تا ۲۵۰ هزار تومان تعیین شده است بود ولی آخرین تغییرات بیانگر آن است که حباب قیمتی سکه به حداقل رسیده و کمتر از ۱۰ هزار تومان است.

بعد از یک وقفه در روال معمول حراج سکه، امروز (دوشنبه) حراج ادامه پیدا خواهد کرد و داوطلبان می‌توانند مراجعه کنند. 

در کنار برگزاری حراج سکه بانک مرکزی در قالب بسته سیاستی خود به منظور کنترل بازار ارز، پیش فروش را نیز در بانک ملی اجرا می کند که بر اساس آن متقاضیان می توانند سکه های تمام بهار آزادی را با قیمت قطعی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در سررسید شش ماهه و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سررسید یک ساله دریافت کنند. در پیش فروش مالیات بر ارزش افزوده مشمول بر مشتری نخواهد شد. تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار قطعه سکه در پیش فروش که از ۲۸ بهمن ما شروع شده، فروش رفته است.

واژه های کلیدی: مرکزی | میلیون | برگزاری | سکه بهار آزادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs